Jak wygląda pierwsza wizyta u dietetyka?

t

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta u dietetyka

Jak to bywa na początku najlepiej jest zacząć od znalezienia dobrego dietetyka.

W tej kwestii kieruj się zdrowym rozsądkiem – nie szukaj „specjalistów” którzy obiecują utratę 7 kilogramów w tydzień lub każą Ci kupować mnóstwo suplementów i zamienników posiłków.

Przecież chcesz nauczyć się zdrowiej jeść a nie łykać coś co nie jest jedzeniem.

s

Przygotuj się!

Przygotuj się na zmiany!  Przygotuj się do spotkania!

Spotkanie z każdym specjalistą wymaga od nas pewnego przygotowania się. Jeżeli pierwszy raz wybierasz się do dietetyka zastanów się czego od niego oczekujesz.

Każdy dobry dietetyk pracuje nieco inaczej więc żeby uniknąć nieporozumień lub spadku motywacji z powodu niedobrania odpowiednich działań lepiej takie rzeczy doprecyzować ze sobą i z dietetykiem na samym początku współpracy.

Aby jednak wizyta ta została w pełni przez Ciebie wykorzystana, warto się do niej odpowiednio przygotować.

l

Plan działania

Masz już plan działania i co dalej?

Bardzo ważną sprawą jest zastanowienie się co na co dzień robisz takiego co może źle wpływać na Twoje zdrowie lub przyrost masy ciała.

Bardzo dobrze sprawdzi się wtedy narzędzie jakim jest dzienniczek żywieniowy.

Nie musi on mieć konkretnej formy, najważniejsze jest żeby zapisać w nim co, o której godzinie i ile zjadłeś i wypiłeś.

Dobrze byłoby gdyby zapiski prowadzić w terminarzu lub jakimś notatniku ponieważ luźne kartki łatwo zawieruszyć.

Z

Co przynieść?

Co wziąć ze sobą na wizytę?

Na pewno dzienniczek żywieniowy oraz wyniki badań np. morfologii, profil lipidowy, wyniki pomiaru poziom glukozy we krwi na czczo, jeżeli jest podejrzenie zaburzeń tarczycowych również profil tarczycowy.

|

Przebieg wizyty

Jak przebiega pierwsza wizyta?

Trwa ona do 55 minut ponieważ podczas wizyty zbierany jest dokładny wywiad.

Wywiad jest to szereg pytań mających na celu bliższe poznanie Ciebie, Twoich nawyków i zwyczajów żywieniowych, współistniejących chorób oraz dolegliwości zdrowotnych, zaleceń lekarskich, zażywanych leków ale też psychologicznego aspektu spożywania posiłków.

Dobry dietetyk wykona również analizę składu Twojego ciała na profesjonalnym urządzeniu (z tego badania wyłączone są kobiety w ciąży) oraz dokładnie opisze uzyskane wyniki.

Twoje korzyści

Na co możesz liczyć?

Szczerość – dla dietetyka nie jesteś „grubym człowiekiem, który się zaniedbał i teraz trzeba go za karę pomęczyć żeby schudł”.

Dla dietetyka jesteś partnerem, któremu on chce pomóc najlepiej jak potrafi. Po dokładnie przeprowadzonym wywiadzie oraz obejrzeniu wyników badań dietetyk ma podstawę do ustalenia wstępnych zaleceń żywieniowych.

Dla niektórych są one dostatecznym bodźcem mobilizującym do wprowadzenia zmian w swojej diecie, jednak większość osób wybiera się do specjalisty z prośbą o rozpisanie konkretnego jadłospisu.

W zależności od dietetyka inny jest warsztat pracy i czas oczekiwania na jadłospis. Ustalenie indywidualnej diety może zająć sporo czasu, zwłaszcza w przypadku osób ze złożonymi problemami zdrowotnymi.

|

Wizyta w Elkardii

Czy tak to wygląda u nas? Oczywiście! Przekonaj się!

W naszej Poradni Dietetycznej Elkardia uzyskasz profesjonalną konsultację z analizą składu ciała. Natomiast jadłospis oraz dodatkowe materiały otrzymujesz po około siedmiu dniach od pierwszej wizyty.

W razie pytań lub wątpliwości masz również możliwość kontaktu z dietetykiem drogą mailową lub on-line.

Nie jesteś pozostawiony samemu sobie.

Pozwól nam Sobie pomóc!

mgr Ewa Brodacz

mgr Ewa Brodacz

Profesjonalna dietetyka w Lublinie

Pozwól Sobie pomóc.  Zdrowo i na stałe!

Umów się z dietetykiem! Napisz lub zadzwoń...

7 + 8 =